• KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
  SERANİT GRUP SÜREKLİ YÜKSELTTİĞİ PERFORMANSINI ULUSLARARASI BAŞARILARLA TAÇLANDIRIYOR!
  SERANİT GRUP SÜREKLİ YÜKSELTTİĞİ PERFORMANSINI ULUSLARARASI BAŞARILARLA TAÇLANDIRIYOR!

  Yapı sektörünün köklü kuruluşlarından Seranit Grup yenilikçi ve kaliteli ürünleriyle sektöre damgasını vururken ortaya koyduğu güçlü performans da ulusal ve uluslararası platformlarda giderek daha fazla takdir ediliyor ve tescilleniyor. Pazar lideri olduğu Seranit Porselenin yanı sıra Serra Seramik, Vanucci Mutfak & Banyo ve Seranit Yapı Gereçleri markalarıyla yoluna devam eden Seranit Grup son bir yıl içinde almaya hak kazandığı sertifikalar ve ödüllerle Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda güçlü bir global markaya dönüşüm sürecine ivme kazandırdı.

  Geçen yıl önce Dünya Ekonomik Forumu’nun “Küresel Büyüme Şirketleri” platformuna seçilen ilk Türk şirketi olan Grup daha sonra TSE’den “Çift Yıldız” belgesini alma başarısını gösterdi. Seranit Grup bu yıl ise tüm porselen ve seramik ürünlerine Tip III EPD Çevre Etiketi aldı. Grup başarılarını 2015’te iki önemli ve saygın uluslararası organizasyon olan iF Awards ve Red Dot Awards’dan kazandığı ödüllerle perçinledi.

  Dünya Ekonomik Forumu’nda Seranit bir “ilke” imza attı!
  Seranit Grup, İstanbul’da yapılan Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde önemli bir başarıya imza atarak Forum’un çok özel bir platformuna seçildi. 28 – 29 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde, Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’dan “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global Growth Companies) platformuna katılacak 28 yeni şirket belirlendi. Seranit Grup Dünya Ekonomik Forumu’nun bu önemli platformuna Türkiye’den seçilen tek şirket oldu.
  Farklı bölge ve ülkelerden 137 şirketin halen üye olduğu “Küresel Büyüme Ülkeleri” Dünya Ekonomik Forumu’nun tüm dünyada sorumlu ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek için oluşturduğu bir platform. Bu platformun üyeleri hızlı büyüyen, içinde bulundukları sektörlere damgalarını vuran, yenilikçi, dünyayı geliştirmek için çalışan ve küresel lider olma potansiyeline sahip şirketler arasından seçiliyor. Seçme sürecinde hassas ve çok yüksek standartlar uygulanıyor. Üye şirketlerin yöneticileri düzenlenen uluslararası toplantı ve etkinliklerde diğer üye şirket yetkilileri, hükümet, üniversite ve sivil toplum temsilcileriyle birlikte çalışarak bölgesel ve global ekonomi gündeminin şekillenmesine katkıda bulunma olanağı elde ediyorlar.

  Çift Yıldız Belgesi  ile sektörde kalite standartlarını Seranit Grup belirliyor!
  Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Çift Yıldız Belgesini seramik ve porselen kategorisinde sektörde ilk kazanan kuruluş Seranit Grup oldu. Belge 02 Aralık tarihinde düzenlenen bir törenle Seranit Porselen ve Serra Seramik’e verildi. TSE’nin son derece zor kriterler uyguladığı bu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlanmasının ardında 21 yıllık bir emek ve yoğun çalışma bulunuyor. Belge 2 Aralık 2014 tarihinde düzenlenen bir törenle Seranit Porselen ve Serra Seramik’e verildi.
  Seranit ürünlerinin Çift Yıldız logosuyla satışa sunulmasına olanak veren bu belgeyi almak isteyen rakip firmaların bundan böyle Seranit Grup standartlarını yakalaması gerekecek. Bu anlamda, belgenin alınmasıyla sektörün standartlarının Seranit tarafından belirlendiği bir kez daha doğrulanmış oldu.

  Seranit “EPD Çevre Etiketi” ile yeşil binalara değer katıyor!
  Seranit Grup, tüm ürün gruplarında Tip III EPD Çevre Etiketi kazanarak yeni bir başarıya imza attı. Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından, ISO 14025 standardına göre tanımlanan Tip III EPD Çevre Etiketi, bir ürünün veya hizmetin çevresel performansını belirli kategorilere göre (hammadde, enerji kullanımı ve verimliliği; malzeme ve kimyasal madde içeriği; hava, su ve toprağa verilen salınımlar; atık oluşumu) değerlendiriyor. Tip I ve II çevre etiketlerinden farklı olarak, Tip III EPD Çevre Etiketi sadece uluslararası kabul görmüş bağımsız otoriteler tarafından yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda kazanılabiliyor.
  Seranit Grup tarafından üretilen gerek Seranit Porselen gerekse Serra Seramik yer ve duvar karolarına ilişkin olarak kazanılan EPD Çevre Etiketi The International EPD System ve EPD Türkiye tarafından tescil edildi. Tip III EPD Çevre Etiketi, halen yeşil bina sertifikasyonu açısından vazgeçilmez bir önem taşıyor. Türkiye’de özellikle uluslararası yatırımcılara yönelik gayrimenkul yatırımlarında aranan yeşil bina sertifikasını elde etmek açısından, inşaat sürecinde kullanılan yapı malzemelerinin EPD Çevre Etiketi sahibi olması yüklenici firmalara çok önemli ilave puanlar kazanma fırsatı veriyor.

  iF Design Awards’dan Seranit Grup’a 5 ödül birden!
  Tasarımda dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design Awards’da (iF Tasarım Ödülleri) Seranit Grup tam 5 ödül kazandı. Seranit Porselen’in Arena, Duostone ve Seravista ürünleri ile Seranit Yapı Gereçleri’nin Oxipaint Ekolojik Boya ve Oxicoat Ekolojik Sıva adlı ürünleri, tasarımlarının yanı sıra yenilikçi, doğa dostu ve insan hayatına fonksiyonel fayda sağlayan özellikleri ile iF Design Awards’un uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi tarafından ödüle layık görüldü. Sektörde büyük bir başarıya imza atan Seranit Grup ödüllerini 27 Şubat 2015 tarihinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen bir törenle aldı.
  1953 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren iF dünyanın en büyük ve en ünlü tasarım merkezlerinden biri olarak değerlendiriliyor. iF ödülü kazanmak ürünün uluslararası pazarlardaki marka değerini ve itibarını yükseltiyor. Porselen karo ve yapı gereçleri kategorilerinde yarışmaya bu yıl Türkiye’den katılan diğer markalar dereceye giremedi.

  RedDot Awards’dan 3 ödül!
  Seranit Grup, tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü niteliği taşıyan Red Dot Awards’da da 3 ödül kazandı. Serra Seramik ve Seranit Porselen markalarına ait New Wood, Duostone ve Code 519 Filigran ürünleri, İç Tasarım Öğeleri ile Malzeme ve Yüzeyler kategorilerinde ödüle layık görüldü.
  Bağımsız ve saygın bir ödül organizasyonu olan Red Dot iyi tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü olarak kabul ediliyor ve marka oluşturarak küresel kalite farkını vurguluyor. Red Dot Ürün Tasarımı ödülünün kökeni 1954 kadar uzanıyor. Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülleri olarak kabul edilen Red Dot Awards, tasarım dünyasının geleceğine bir yolculuk olarak biliniyor. Ödülü kazanmak yalnızca bir gelecek tasarım hayaline motivasyon sağlamak ve ona görünürlük kazandırmak açısından değil, aynı zamanda da endüstrinin ilgi merkezine oturtulan katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek uygun işbirlikleri bulmalarına ön ayak olduğu için de önem taşıyor. Red Dot yarışmasına katılan üreticiler ve tasarımcılar geleceğe yönelik düşünceleri ve kendine güven ile küresel düzeyde ilgi çekiyorlar.
  Copyright © 2014 Vanucci. Tüm hakları saklıdır.
 • Diğer Seranit Grup şirketleri ve siteleri: