• KURUMSAL / BASIN BÜLTENLERİ
  DUVAR VE YER KAROLARINDA STANDARTLARI SERANİT GRUP BELİRLİYOR
  DUVAR VE YER KAROLARINDA STANDARTLARI
  SERANİT GRUP BELİRLİYOR

  Seramik ve porselende Türkiye’nin uluslararası düzeyde markalarına sahip olan Seranit Grup önemli bir başarıya imza atarak Türk Standartları Enstitüsü’nün Çift Yıldız belgesini sektörde ilk alan kuruluş oldu. Belge 02 Aralık tarihinde düzenlenen bir törenle Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik’le beraber Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan’a verildi. Bundan böyle Seranit  Porselen ve Serra Seramik ürünleri, Türkiye standartlarının üstünde kaliteye sahip olduklarını gösteren Çift Yıldız logosuyla müşterilere sunulacaklar.
  02 Aralık 2014, Eskişehir- Türkiye’de yapı sektörünün köklü ve önde gelen kuruluşu Seranit Grup, ürünlerinin yüksek kalitesini bir kez daha kanıtladı.

  Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Çift Yıldız Belgesini seramik ve porselen kategorisinde sektörde ilk kazanan kuruluş Seranit Grup oldu. Belge 02 Aralık tarihinde düzenlenen bir törenle Seranit Porselen ve Serra Seramik’e verildi.

  Törende kısa bir konuşma yapan Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan şunları söyledi:
  “TSE’nin son derece zor kriterler uyguladığı bu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlamış ve Çift Yıldız belgesine hak kazanmış olmaktan ötürü mutluyuz. Bu başarı kolay kazanılmadı. Arkasında 21 yıllık bir emek, alın teri ve özveri var. Bu örnek performans için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Seranit Grup’ta iş hedeflerimiz ve planlarımız değişebilir. Değişmeyen tek şey her zaman daha iyisini yapma gayretimizdir. Bu gayret ve yaklaşım içinde yolumuza devam edeceğiz.”

  Alınan bu belgenin sektör açısından taşıdığı öneme de dikkat çeken Altunalan şöyle devam etti:
  “Sektörümüzde bu belgeyi almayı başaran ilk firma olduk. Artık ürünlerimizi Çift Yıldız logosuyla müşterilerimize sunacağız. Bundan sonra bu belgeyi almak isteyen firmaların da Seranit Grup standartlarını yakalaması gerekiyor. Yani sektörün standartlarını biz belirliyoruz diyebiliriz. Aldığımız bu sonuçla gurur duyuyoruz.

  Seranit Grup olarak, Eylül Ayı’nda düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) dinamik, hızlı büyüyen, içinde bulunduğu sektörü şekillendiren ve dünyanın gelişmesine katkı sağlayan şirketlerden oluşan özel platformu “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global Growth Companies) arasına seçilmiştik. Aldığımız TSE Çift Yıldız Belgesi ile de ürünlerimizin Türkiye’nin kalite standartlarının üstünde olduğu ve uluslararası standartları yakaladığımız bir kez daha tescillenmiş oldu.”
   
  Zorlu bir değerlendirme sürecinden geçildi
  Seranit Grup’un Çift Yıldız belgesine hak kazandığı süreçte TSE ekibi 8 – 9 Eylül 2014 tarihlerinde grubun Bilecik ve İnönü fabrikalarında; Su emme, Eğilme dayanımı, Kırılma dayanımı ve Radyasyon testi değerlendirmeleri yaptı. Ürünlerin TSE YILDIZ / ÇİFT YILDIZ şartlarında üretimi için TSE uygunluk belgesi şartlarına ilave belirlenen teknoloji ve kalite kontrol şartlarının yerinde tespiti için numuneler alınarak laboratuarlara gönderilirken,  her iki fabrikada üretim yeri incelemesi de yapıldı. Üretim süreçleri, üretim kontrolleri ve test raporları dikkatle incelendi.

  Copyright © 2014 Vanucci. Tüm hakları saklıdır.
 • Diğer Seranit Grup şirketleri ve siteleri: