• SIKÇA SORULAN SORULAR
  Mutfak Kapaklarının temizliği nasıl yapılmalıdır?

  Kapakların rutin bakımlarında, yumuşak bir bez parçası ve belirli bir deterjan veya, basit bir mikro-fiber kumaş parçası kullanılabilir. İnatçı kirleri ortadan kaldırmak için, yumuşak bir fırça veya sünger yardımıyla sıvı deterjan veya cam temizleyicisi kullanılabilir. Lekelerin dağılmasını önleyerek ve yüzeyin parlaklığının kaybolmaması için, deterjanlı kuru bir bez ile tüm izler çıkarılır. 


  Cilalı yüzeyler düz yüzeyler kadar dayanıklı olmadığından Temizlik işlemi daha dikkatli yapılmalıdır. Duru su, sabun, cam temizleyicisiyle çıkarılamayan eski ve kurumuş lekeler, sirke kullanılarak ovalanmadan çıkartılabilir. Yüzeylerin en iyi temizleme aracı cam temizliğinde kullanılan temizleyicilerdir. Yüzey püskürterek veya çok yumuşak bir beze dökerek yüzeyi siliniz ve yine yumuşak bir bezle kurulayınız.


  Doğal Ahşap kaplama kapaklarda da temizlik dikkatli yapılmalıdır.  Bilindiği gibi ahşap yaşayan bir malzemedir. Aşırı nem ahşapta deformasyonlara neden olabilir. Mutfağınızda kullanılan ahşap 18-21 0C oda sıcaklığında ve %50-70 bağıl neme göre tasarlanmıştır. Kullanılan ahşap renkleri ve yapılan tüm yüzeysel işlemler sonrası dahi farklılık gösterebilir. Ancak bizler her Mutfağa kendine özgü bir karakter verecek şekilde değerlendirmekteyiz.


  Sakın: Yüzeyin parlaklığını yok eden, çelik yünü parçalar, aşındırıcı krem içeren ürünler, toz deterjanlar ve aseton kullanmayınız. Yüzeye sert ve sivri cisimler düşürmeyiniz. Lavabo kullanımından sonra, tezgah üzerinde ve kenar bölgelerde su bırakmayın. 


  Cilalı ahşap yüzey üzerine mürekkep ve alkali içeren temizleyiciler sürmeyiniz. Cilaya nüfuz etmesini engelleyerek suyu bekletmeden kurulayın.


  Doğal kaplamalardan üretilmiş kapakların temizleme işlemi nemli bezler , çizici olmayan temizlik maddeleri ile ahşabın dokusu yönünde ovalamadan dikkatlice yapılmalıdır. Doğal ahşapta, renk değişmelerine neden olan direkt güneş ışığından yüzeylerin korunması gereklidir. Aksi takdirde, cilasına bakmaksızın doğal rengini kaybedecektir.

  Gövdelerin temizliği nasıl olmalıdır?
  Tezgah seçenekleri ve birbirinden farklılıkları nelerdir, kullanımında nelere dikkat edilmelidir?
  Evye seçerken ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
  Ocak kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
  Fırın kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
  Davlumbaz kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
  Çekmecelerin özellikleri nelerdir?
  Bazaların  özellikleri nelerdir?
  Menteşelerin özellikleri nelerdir?
  Kulpların temizliğinde nelere dikkat edilmelidir?
  Camların temizliğinde nelere dikkat edilmelidir?
  Kireç döküntüleri yüzeyde oluşturduğu lekeler nasıl engellenir?
  Bazaların arka kısmı nasıl temizlenir?
  Su sızıntısı olursa ne yapılmalıdır?
  Rafların ve dolapların taşıyabilecekleri maksimum yük ne kadardır?
  Çekmecelerin taşıyabilecekleri maksimum yük ne kadardır?
  Elektrikli cihazlar ile ilgili;
  Buzdolabı kullanımı ile ilgili;
  Evye ve Armatürler ile ilgili;
  Bulaşık Makineleri ile ilgili;
  Yeni bir Mutfakta yaşamanızın zamanı geldiğinde ve Yeni Mutfağınızı projelendirmeye karar verip Vanucci’ye geldiğinizde, bünyemizdeki deneyimli ve uzman proje kadrosunun sizin ve ailenizin yaşam tarzları ve konfor eğilimleri de dahil olmak üzere cevaplarını isteyecekleri sorular aşağıdadır;
  Pişirme Üniteleri ile ilgili;
  Copyright © 2014 Vanucci. Tüm hakları saklıdır.
 • Diğer Seranit Grup şirketleri ve siteleri: